Zmień rozmiar tekstu: INCREASEFONTSIZE RESETFONTSIZE DECREASEFONTSIZE


Proponujemy Państwu następujące masaże:

Masaż klasycznyMasaż klasyczny to od wieków najpopularniejszy rodzaj masażu.
W zależności od sytuacji może być wykonywany w formie zabiegu całościowego lub częściowego i dlatego znajduje zastosowanie w zapobieganiu i leczeniu chorób z dziedziny neurologii, ginekologii, ortopedii, pediatrii oraz chorób internistycznych. Masaż taki działa przeciwbólowo, polepsza odżywianie tkanek, regeneruje mięśnie, reguluje napięcie mięśniowe, zwiększa elastyczność i sprężystość mięśni, przyspiesza przemianę materii, uaktywnia przepływ krwi i limfy. Wykonywany jest przy użyciu środka ułatwiającego masowanie np. oliwki, kremu do masażu, talku lub maści leczniczej. Regularne stosowanie masażu klasycznego polepsza samopoczucie - odczuwamy mniejsze napięcie w kręgosłupie, plecach i karku oraz poprawia wygląd skóry gdyż jest ona lepiej dotleniona i ukrwiona.

Jest to rodzaj specjalistycznego masażu wspomagającego odpływ limfy z masowanego obszaru. Polecany jest szczególnie osobom, u których występują obrzęki, będące wynikiem zastoju krwi i limfy. Dobre efekty daje także u osób, które intensywnie ćwiczą (kulturystyka, fitness, rower górski, taniec sportowy itp.). Drenażu używa się z powodzeniem nie tylko jako masażu ogólnego, ale też jako zabieg kosmetyczny twarzy. Stanowi leczenie wspomagające po amputacji piersi, czyli mastektomii.

Jest to bardzo intensywny masaż wykonywany ręcznie lub za pomocą odpowiedniego aparatu.Głównie polega na ugniataniu, uciskaniu i oklepywaniu ciała i przez to może być  czasami odczuwany jako bolesny, ponieważ jego zadaniem jest rozbicie i rozdrobnienie podskórnej tkanki tłuszczowej, usunięcie toksyn z organizmu, polepszenie ukrwienia skóry i mięśni, przez co przyspiesza się przemianę materii. Do tego rodzaju masażu używa się kremów zawierających substancje roślinne likwidujące tkankę tłuszczową oraz ułatwiające usuwanie toksyn i nadmiar wody.

Kojącą moc dotyku można wykorzystywać świadomie, jak w przypadku masażu niemowląt. Na przykład kiedy dziecko jest niespokojne, rozdrażnione albo nie może zasnąć ze zmęczenia, warto spróbować masażu. Rytmiczne masowanie całego ciała sprawia maluchowi przyjemność i działa odprężająco.  Osoba masująca może osiągną z dzieckiem bliski kontakt emocjonalny, dać mu poczucie bezpieczeństwa i spokoju. Efektem końcowym masażu jest rozluźnienie mięśni. Poprawia on relację dziecka z rodzicem lub opiekunem, wspomaga rozwój fizyczny, emocjonalny i intelektualny niemowlęcia.

 

Chętnie wykonamy dla Państwa następujące zabiegi rehabilitacyjne:

Indywidualny lub w małej grupie (max. 4 osoby) tok zajęć, podczas których prowadzone są ćwiczenia pod kątem wieku, zaawansowania wady i możliwości wysiłku. Zajęcia obejmują ćwiczenia korygujące takie wady postawy jak: skoliozy, pogłębione lordozy, stopy płasko-koślawe, stopa wydrążona, stopa szpotawa, paluch koślawy (hallux), koślawe kolana, chorobę Scheuermanna.

Jest to nowa metoda mająca zastosowanie w fizjoterapii i rehabilitacji a jej działanie opiera się głównie na oddziaływaniu sensorycznym, z wykorzystaniem plastrów o parametrach zbliżonych do tych, jakie posiada ludzka skóra. Założeniem metody jest, aby zastosowana terapia mogła oddziaływać na pacjenta po zakończeniu wizyty u rehabilitanta. Kinesiotaping pomocny jest w leczeniu bólu, korekcji układu powięziowego, reedukowaniu czynności ruchowych.

Dział fizykoterapii: